Ön itt van: Főoldal Budka Szentelés

Ecseri Zöldkoszorú Néptáncegyüttes

Budka Szentelés

Email Nyomtat PDF

Ecseren a XIX. században négy kápolna épült " parasztbarokk” stílusban. A Széchenyi és a Zrínyi utcában álló kápolnák úrnapi körmenetek alkalmával szakrális szerepet töltöttek be a helyiek életében. A köznyelv ecseri tót tájszólással búdkáknak nevezte a faluban álló kápolnákat. Az idők folyamán sajnos elbontották ezeket a faluképet meghatározó jellegzetes épületeket. Múltunk és elődeink iránti tiszteletből és községünk szépítése érdekében Táncosaink és az Ecseri Szlovák Önkormányzat a fennmaradt fényképek alapján saját költségén újraépítette az egyik kápolnát a Polgármesteri Hivatal előtti kis téren 2007. szeptemberében. A búdkában álló neobarokk kereszt korábban a régi ecseri plébániát, később a Kálvária utcát díszítette. A műemléki értékű feszületet Ecser Község Önkormányzata és az Ecseri Római Katolikus Egyházközség restauráltatta. A kápolna bejárata fölött található felirat egy régi ecseri szlovák imádság részlete: „ Szent Kereszt, ezen halt meg az Úr Jézus”.

 

 

Utoljára frissítve ( 2009 május 24., vasárnap 18:28 )  


Legfrisebb cikkeink

Fellépést vállalunk

Rendezvényeken fellépést vállalunk. Keressen Bennünket! Köszönjük!

Támogasson bennünket!

Támogassa Ön is Néptáncegyüttesünk! Köszönjük!

Elérhetőségeink

Csoportunkkal az alábbi elérhetőségeken léphet kapcsolatba.

  • Tel: (+36) 20-9692-044
  • Email: info@zoldkoszoru.hu